Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/morska/public_html/engine/classes/mysql.class.php on line 168 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/morska/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/morska/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 72 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/morska/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 68 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/morska/public_html/engine/modules/show.full.php on line 241 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/morska/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 60 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/morska/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 77 Shanties 2017 »
 
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
http://zsm.darlowo.pl/
» Wydarzenia » Shanties 2017
Informacje o artykule
 (Gosw #: 0)
1-02-2017, 20:19

Shanties 2017

Kategoria: Wydarzenia

Shanties 2017              

28 stycznia 2017 roku szkolny nasz zespół szantowy NIEZBĘDNY BALAST brał udział w przeglądzie konkursowym festiwalu SHANTIES 2017 w Krakowie. Trzeba wspomnieć, iż jest to największy festiwal muzyki szantowej w Europie. O występ w tym konkursie biły się zespoły z całej Polski przez cały ostatni kwartał zeszłego roku. Na przegląd przyjechało 11 zespołów nominowanych w konkursach regionalnych. Nasz zespół awansował wygrywając radomska RAFĘ.

Oto relacja członków bandu:

                „Po przyjeździe do Krakowa nasza ekipa stawiła się w Klubie Studenckim ŻACZEK na próbę mikrofonową. To co zobaczyliśmy nie napawało optymizmem, ponieważ wszystkie zespoły były świetnie przygotowane. Ponadto choroby troszeczkę nas sponiewierały i nie występowaliśmy w optymalnym składzie. Brak Huberta Tepurskiego był bardzo odczuwalny i musieliśmy przearanżować utwory. Po próbie mikrofonowej nabraliśmy pokory i obstawialiśmy swoje szanse w granicach połowy stawki. Dodatkowo występowaliśmy jako ostatni, co zawsze jest niekorzystne jeśli weźmiemy pod uwagę zmęczenie jury i „akustyka”. Ten ostatni uprawiał radosną twórczość i co chwilę musieliśmy walczyć nie tylko z tremą, ale również ze „znikającymi” głosami, czy instrumentami. Na szczęście jurorzy wykazali się pełnym profesjonalizmem i stanęli na wysokości zadania. Sam występ wypadł świetnie, bez większych pomyłek. Mogliśmy naprawdę być zadowoleni z siebie.

                Długo czekaliśmy na ogłoszenie wyników, które nastąpiło po północy w tawernie STARY PORT, gdzie koncertowały dalej zespoły konkursowe pokazując pełnię swoich możliwości. Jurorzy zanominowali do międzynarodowego przeglądu dwa zespoły (nomen omen dorosłe i  prawie profesjonalne); WŁASNY PORT oraz  JAN i KLAN. Przyznało dwa wyróżnienia: dla NIEZBĘDNEGO BALASTU za autentyczność przekazu w szancie KTO MA DWA DOMY oraz dla Igi Wojciechowskiej z zespołu IGA’cki BAND za świadomość tekstu, interpretację i talent wokalny.

                Mimo braku nominacji na festiwal główny bardzo ucieszyliśmy się z wyróżnienia dla utworu, który uważaliśmy za najsłabiej przygotowany. Dodatkowo z rozmów z jurorami dowiedzieliśmy się, iż NIEZBĘDNY BALAST zajął tak naprawdę trzecie miejsce, co zostało oznaczone na kartach pracy jurorów dotyczących naszego zespołu. Wszystkie utwory zastały oznaczone słowem TAK a przy niektórych mogliśmy przeczyta: fantastyczny utwór, rewelacja muzyka i tekst, przechodzą ciarki po plecach. Takie opinie budują i dopingują do dalszej pracy. Przecież trzecie miejsce wśród amatorskich zespołów w Polsce to ogromny sukces. Zapraszamy do obejrzenia naszego krakowskiego występu na naszym koncie na facebooku”.

 Nasi muzycy występowali w składzie:

Aleksandra Rut, Magdalena Hanus, Sandra Kania, Beata Gawlik, Piotr Sobieraj, Błażej Masternak, Paweł Szomborg oraz nauczyciele Robert Gorgol i Bogdan Balcerzak

Nagrodzony utwór KTO MA DWA DOMY, jak i trzy inne szanty, został napisany przez Bogdana Balcerzaka i Dariusza Niedzielskiego specjalnie na ten konkurs.

 

Shanties 2017

Shanties 2017Adresy

    Zesp Szk Morskich w Darowie
    Ul. Szpitalna 1 76-150 Darowo
    sekretariat@zsm.darlowo.pl
    tel/fax (+48) 94 314 2426
    Pozostae adresy

LICZNIKI

Wej na stron:
Osb online:

^