XLII Wojewódzki Turniej Sportowo – Obronny „Sprawni jak żołnierze”

W dniu 16 kwietnia 2019 roku na terenie Manowa odbył się Wojewódzki Turniej Sportowo – Obronny „Sprawni jak żołnierze”. Zespół Szkół Morskich w Darłowie reprezentowały dwa trzy osobowe zespoły: dziewcząt w składzie; Kozłowska Weronika, Witek Weronika, Bylińska Edyta, chłopcy;  Wiatrzyk Robert, Hlladkyi Illia i Fryc Adam.

Na terenie strzelnicy myśliwskiej zawodnicy strzelali z kbks-u do tarcz na odległość 50 m oraz wykonali rzut granatem RG – 42 do celu. Ponadto na terenie Szkoły Podstawowej w Manowie uczestniczyli w biegu sprawnościowym i zaprezentowali swe umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drużyny miały też zaliczyć bieg na orientacje.

Na wyróżnienie zasługują wszyscy członkowie drużyn a w szczególności  drużyna chłopców, która zajeła w punktacji generalnej II miejsce. Adam Fryc miał najlepszy czas testu sprawnościowego z pośród wszystkich zawodników (chłopcy). Robert Wiatrzyk zajął trzecie miejsce w konkurencji indywidualnej na najlepszego zawodnika i zdobył tytuł najlepszego strzelca zawodów wśród chłopców. była najlepsza w teście sprawnościowym.

Opiekunem drużyn jest Mikołaj Kaczanowicz. 

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content