Kronika Sportowa

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

W V Biegu Niepodległości, jak co roku, brali udział uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Morskich. Przyjemna pogoda i gorąca atmosfera sprzyjały biciu rekordów. Te padły zarówno w biegach towarzyszących, jak i w biegu głównym na 10 km. Michał Lewiński ustanowił rekord szkoły w biegu na 1000m. Dystans ukończył z wynikiem 3.00.15. Ogromne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom biegu oraz wolontariuszom, którzy zabezpieczali trasę.

Fot. Paweł Breszka, Grzegorz Wandas.

PODWÓJNIE ZŁOCI 

6 marca zakończyły się rozgrywki w piłkę siatkową w ramach Licealiady w powiecie sławnieńskim. Z przyjemnością donosimy, że siatkarki i siatkarze naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce w powiecie. W tym roku rozgrywki siatkarzy przebiegły dwuetapowo – jeden turniej odbył się w Sławnie, drugi w hali ZSM Darłowo. Po turnieju w Sławnie dziewczęta ZSM po jednej porażce z LO Darłowo i dwóch zwycięstwach z zespołami sławieńskimi lokowały się ex aequo z Z.S.A. Sławno na pierwszym miejscu. Turniej w Darłowie potwierdził dominację naszych dziewcząt, które zwyciężyły wszystkie trzy mecze nie tracąc nawet seta.
Morsacy, którzy po pierwszym turnieju w Sławnie przewodzili stawce, turniejem w Darłowie potwierdzili swój kunszt siatkarski;) Podobnie jak dziewczęta, bez straty seta, wszystkie swoje mecze wygrali w stosunki 3:0.
Zespoły szkoły morskiej będą reprezentować powiat sławieński w rozgrywkach rejonowych w Świdwinie. Liczymy, że zakwalifikują się do finałów wojewódzkich.
Z dziennikarskiego obowiązku podajemy końcowe wyniki:

Dziewczęta:
1.Miejsce – Zespól Szkół Morskich w Darłowie
2.Miejsce – Zespół Szkół w Darłowie (LO)
3.Miejsce – Zespół Szkół w Sławnie (LO)
4.Miejsce – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie

Chłopcy :
1.Miejsce – Zespół Szkół Morskich w Darłowie
2.Miejsce – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie
3.Miejsce – Zespól Szkół w Darłowie (LO)
4.Miejsce – Zespół Szkół w Sławnie (LO)

Dyplomy i puchary ufundowane przez Starostę Sławieńskiego wręczyła dumna Pani Dyrektor Zespołu Szkół Morskich Magdalena Miszke.

Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej

W minionym tygodniu odbyła się kolejna runda eliminacji do Mistrzostw Szkoły w piłce siatkowej. Tym razem na boisku rywalizowały ze sobą klasy drugie i trzecie ZSM. Zdecydowanie silniejsi w tej dyscyplinie i kategoriach wiekowych czuli się chłopcy o czym świadczy duże zainteresowanie i frekwencja zgłoszonych drużyn. W ostatecznej kwalifikacji do finałów Mistrzostw Szkoły zakwalifikowali się chłopcy z klas 2D i 3B, którzy pokonali wszystkie pozostałe klasy. W kategorii dziewcząt do finału szkolnego awansowała klasa 2H oraz 3L.

Siatkarską Licealiadę czas zacząć

Chłopcy i dziewczęta ZSM rozpoczęli rozgrywki w piłkę siatkową w ramach Licealiady w powiecie sławieńskim. W zawodach wystartowały wszystkie szkoły średnie z naszego powiatu. Tegoroczny bój odbędzie się w dwóch odsłonach – turniejem w Sławnie i rewanżami w Darłowie.
Miło jest nam donieść, że po pierwszym turnieju w Sławnie, oba nasze zespoły – zarówno żeński, jak i męski, odniosły komplet zwycięstw. Dziewczęta wszystkie swoje mecze kończyły zwycięskimi tie- breakami, wykazując się stalowymi nerwami i lepszym kunsztem siatkarskim. Zespół męski miał problem tylko z siatkarzami z Z.S.A ze Sławna, którzy na własnej – specyficznej i małej sali – są zawsze groźni.
Z dobrymi humorami oczekujemy na turnieje rewanżowe, które odbędą się w Darłowie. Chłopców, w najbliższy wtorek, 27 lutego, na sali gimnastycznej ZSM (zapraszamy już dzisiaj wszystkie klasy do dopingowania), dziewcząt tydzień później – 6 marca na hali darłowskiego LO. Liczymy na głośny doping dla naszych siatkarzy i wspaniałą atmosferę podczas zawodów.

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

22 listopada w Zespole Szkół Morskich odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Do rozgrywek zgłosiła się spora grupa uczniów, nie tylko z najstarszych klas. Wśród zgłoszonych przeważali chłopcy, ale wśród zawodników były również dziewczęta. Po zaciętej grze Mistrzynią Szkoły została Dominika Dankowska 2H, drugie miejsce zajęła Agata Krzempiec 1 H, trzecie – Natalia Gostkowska 2H. Wśród chłopców najlepszym okazał się Michał Kozerog 4D, drugie miejsce zajął Dawid Piekarski 4A, trzecie- Maciej Butkiewicz 4L
Najlepszym życzymy powodzenie w rozgrywkach powiatowych.

Bieg Niepodległości. Niepokonani…

To właśnie Oni, wytrwali, odważni, uśmiechnięci. Ci dla których nie ma złej pogody. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Morskich, jak co roku, stanęli na starcie Biegu Niepodległości. Brali udział w biegach krótkich oraz w biegu głównym, którego dystans wynosił w tym roku 12 km. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych biegacze wbiegali na metę z bardzo dobrymi czasami.
Duże podziękowania należą się, jak zwykle niezawodnym wolontariuszom, którzy pomogli przy organizacji biegu i zabezpieczali trasę.
Jesteście niezawodni!!!!

W biegu udział wzięli:
Sobieraj Piotr, Basałaj Tobiasz, Paluszkiewicz Tomasz, Bylińska Edyta, Wiatrzyk Robert, Nowak Szymon, Górczyński Dawid, Piestrak Szymon, Nowicki Adam, Stefaniak Klaudia, Zdyr Alicja, Dziuba Klaudia, Kapiszka Magdalena, Bogdan Balcerzak, Tomasz Grodzki

Wolontariusze:
Madera Gracjan, Wójcik Katarzyna, Dziemiańczyk Julia, Tracz Kornelia, Witek Weronika, Funk Agnieszka, Stangryciuk Tomasz, Tomczak Julia, Wojciechowska Kamila, Żywuszko Aleksandra, opiekun Justyna Wierszel – Kosacka

Fit jest Git…

Fit jest Git… pod takim hasłem upłynął w naszej szkole 19 października. Moda na życie fit zatacza coraz szersze kręgi i cieszy fakt, że już najmłodsi zauważają potrzebę aktywnego trybu życia, zdrowego odżywiania i dobrej, zdrowej zabawy. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Morskich wraz ze słuchaczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniami szkoły podstawowej udowodnili, że aktywność sportowa nie jest zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalistów. Pod okiem przesympatycznych instruktorek Pani Kamili Łagutko oraz Pani Martyny Gradus i przy dobrej muzyce, wylewali siódme poty. Jak wiadomo fit, to nie tylko sport, ale to również mądra dieta o czym przypomniała Pani Agnieszka Wyczesany. Dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja zdrowych potraw, owoców i warzyw, której w naszej codziennej diecie nie powinno nigdy zabraknąć.
Wszystkim bardzo dziękuję za obecność i wspólną, dobrą zabawę!

Spotkanie z Dariuszem Strychalskim

17 Października 2017 roku w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z p. Darkiem Strychalskim. Dariusz Strychalski jak sam o sobie mówi jest sprawnym inaczej, ponieważ w dzieciństwie wpadł pod ciężarówkę i jest prawostronnie sparaliżowany. Po rehabilitacji postawił na bieganie i od tego czasu zaczęła się jego życiowa przygoda. Jako pierwsza osoba niepełnosprawna pokonał Spatrtathlon, czyli ultramaraton z Aten do Sparty, liczący 247 kilometrów. Przebiegł również jeden z najtrudniejszych biegów Badwater (217 km ) w Dolinie Śmierci w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio zmagał się ze 111 – kilometrową trasą biegnącą przez Himalaje – bieg La Ultra. To tylko niektóre z wyczynów tego nieprzeciętnego, skromnego sportowca.

Spotkanie odbyło się w trzech turach, a gość odpowiadał na liczne pytania z zakresu treningu i techniki biegania biegów długich. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i życzymy dalszych sukcesów. Na spotkaniu nie mogło się zakończyć i wieczorem nauczyciele wychowania fizycznego pobiegli razem ze swoim gościem na dziesięcio – kilometrową przebieżkę po obwodnicy Darłowa.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich