70-lecie Zespołu Szkół Morskich – fotorelacja

W dniach 6-7 października Szkoła Morska w Darłowie obchodziła wyjątkowy Jubileusz 70-lecia. W ramach obchodów przygotowano bardzo wiele atrakcji, w tym jubileuszową akademię, która stała się przysłowiową podróżą w przeszłość.

Absolwenci, nauczyciele i zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia filmu z lat 60 tych “Narybek”, dokumentującego ówczesne warunki panujące w szkole, następnie wyświetlono filmy z lat 90-tych i współczesny. Przed zacną publicznością wystąpiła utalentowana młodzież z zespołu tanecznego Revoltade i szkolny zespół “Niezbędny Balast”. Nie zabrakło wzruszeń i życzeń pomyślności na nadchodzące lata. Po akademii korowód gości pod przewodnictwem kompanii honorowej przeszedł do Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, gdzie otworzono wystawę pamiątek i archiwaliów dotyczących historii szkoły, a także przedstawiono umundurowanie obowiązujące w minionych latach.                     

7 października upłynął pod hasłem ślubowania klas pierwszych. Jak co roku uroczystości zaplanowano na darłowskim rynku. Punktualnie o godzinie 10:00 cała szkolna społeczność, tj. uczniowie, nauczyciele i absolwenci pod przewodnictwem Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku przeszła ulicami Darłowa do Kościoła Mariackiego, gdzie mszę świętą celebrował absolwent szkoły Grzegorz Świerkosz. W swoim kazaniu nawiązał do swojej historii związanej z “Morską”. Po mszy uroczyste pasowanie na ucznia odbyło się na Placu im. T. Kościuszki. 293 uczniów ślubowało dbać o dobre imię szkoły. W gronie Morsaków powitała ich dyrektor Magdalena Miszke, a po oficjalnych uroczystościach na terenie szkoły odbył się piknik morski. Absolwenci złożyli kwiaty pod pomnikiem za tych co nie wrócili z morza, chcąc upamiętnić kolegów, którzy odeszli na wieczną wachtę. Przed budynkiem szkoły wkopano dąb, który ma upamiętnić obchody 70 lecia, drzewo otrzymało symboliczne imię “Franek”. Zwieńczeniem jubileuszu był bal absolwenta w hotelu “Jan” w Darłówku Wschodnim. W obchodach udział wzięło 250 absolwentów różnych roczników ,w tym absolwent pierwszego rocznika Jan Makarewicz.
Źródło: Miasto Darłowo

Fotorelacja:

Video:

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content