Licealiada – rejony na brąz

Siatkarze naszej szkoły brali udział w zawodach rejonowych w piłce siatkowej. Po zwycięstwie w powiecie jechaliśmy na te zawody z dużym optymizmem.

Gospodarzem zawodów był zespół „Bronka” z Koszalina. W rozgrywkach udział wzięły – oprócz koszalinian – zespoły z Darłowa, Szczecinka, Połczyna i Białogardu. Organizatorzy i sędziowie zadecydowali, że turniej rozegrany zostanie systemem – każdy z każdym.

Po pierwszym łatwym zwycięstwie nad Białogardem (2:0), morsacy w drugim meczu spotkali się z gospodarzami zawodów. Od trzech lat, to z koszalińskim liceum toczyliśmy boje o pierwsze miejsce, i zapowiadało się, że i tym razem zwycięzca turnieju wyłoniony zostanie z tej dwójki. Niestety po pasjonującym pojedynku, po koszmarnym błędzie sędziego w tie breku (nie odgwizdał błędu dotknięcia siatki przez zawodnika Bronka – przy stanie 12:10 dla naszego zespołu) , morsacy ulegli gospodarzom w decydującej partii 14:16.

Porażka podcięła skrzydła naszym zawodnikom, którzy jechali na te zawody w roli faworyta. Kolejny mecz ze Szczecinkiem, to słaba gra i niespodziewana porażka 1:2 w setach. Ostatni mecz z Połczynem, pomimo nie najlepszej gry wygraliśmy i zajęliśmy dzięki temu zwycięstwu 3 miejsce.

Brązowy medal zawodnicy przyjęli jak porażkę, największym plusem zawodów byli nasi kibice, którzy cały turniej dopingowali w sposób bardzo kulturalny i sportowy.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content