Młodzież ze szkoły z Darłowa pozna Politechnikę Koszalińską

⚓️Wykłady tematyczne, pokazy naukowe, ćwiczenia laboratoryjne, organizacja konkursów oraz spotkania młodzieży z naukowcami – to tylko niektóre z działań, jakie Politechnika Koszalińska będzie realizować wspólnie z Zespołem Szkół Morskich w Darłowie. W poniedziałek (24 października br.) porozumienie w tej sprawie podpisały: rektor naszej uczelni, dr hab. Danutę Zawadzką, prof. PK oraz Magdalena Miszke, dyrektor ZS Morskich w Darłowie.
⚓️Głównym przedmiotem porozumienia jest promowanie wiedzy politechnicznej wśród uczniów oraz przygotowanie ich do nauki w szkole wyższej.
– Bardzo cenimy sobie współpracę ze szkołami ponadpodstawowymi. Zależy nam na tym, by młodzież potrafiła dokonać mądrego wyboru, który zapewni im dobry zawód i pracę – tłumaczy prof. Danuta Zawadzka. – Takie wspólne działania pomogą młodemu człowiekowi w poznaniu uczelni wyższej od wewnątrz.
– To dla naszej szkoły prestiż, ale i otwarcie się na nowe możliwości. Uważamy, że bezpośredni kontakt z naukowcami i praktykami pozwoli naszej młodzieży lepiej wybrać kierunek własnego rozwoju – wyjaśnia Magdalena Miszke, dyrektor Zespołu Szkół Morskich. – W obecnych czasach to niezwykle ważne. Często przecież bywa tak, że młodzież ma problem z wyborem ścieżki kariery zawodowej.
⚓️Zespół Szkół Morskich w Darłowie to najstarsza z trzech średnich szkół morskich w Polsce. Szkoła kształci w liceum ogólnokształcącym, technikum oraz szkole branżowej I-go stopnia. W zawodach marynarza, mechanika okrętowego, nawigatora, hotelarza oraz logistyka.
⚓️Stopy wody pod kilem!

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content