Morsacy na medal

W poniedziałek, 19 marca, w hali sportowej świdwińskiego „Rolniczaka” rozegrano turniej piłki siatkowej, w którym o pierwsze miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego, rywalizowały zespoły szkół średnich z Koszalina, Szczecinka, Darłowa i wspomnianego Świdwina.
Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, czyli wszystkie zespoły miały do rozegrania po trzy mecze.
Zespół Szkół Morskich rywalizację rozpoczął meczem z gospodarzami. Po niemrawym początku, siatkarze z Darłowa z każdą piłką nabierali pewności i tempa, kończąc rywalizację bez straty seta.
Mecz z zespołem szczecineckim, to istny spacerek, bardzo dobra gra w ataku i zagrywce spowodowała, że obie partie wygraliśmy gładko tracąc w secie pierwszym zaledwie 9 punktów, a drugim 14.
Mecze z koszalińskim „Bronkiem”, to od kilku lat najbardziej zacięte i emocjonujące zawody na poziomie rejonów. Przez ostatnie 4 lata, trzykrotnie zwyciężaliśmy, ale w pamięci naszych siatkarzy pozostała zeszłoroczna porażka, która wyeliminowała Morsaków z finałów wojewódzkich. Nasi zawodnicy wyszli na mecz skoncentrowani, z zamiarem rewanżu za zeszłoroczną porażkę.
Rewanż się udał, wygraliśmy 2:0, przeważając w każdym elemencie siatkarskim.
Zespół Szkół Morskich, po rocznej przerwie, znowu będzie reprezentował Darłowo i Powiat Sławieński w finale piłki siatkowej w ramach Licealiady Województwa Zachodniopomorskiego. Gratulujemy.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content