Najlepsi strzelcy w Zespole Szkół Morskich w Darłowie

W dniu 01.06.2017 w ramach współpracy USKS GROM z Zespołem Szkół Morskich w Darłowie odbyły się Pirackie Zawody Strzeleckie, których celem była popularyzacja strzelectwa i wyłonienie najlepszych strzelców w szkole.
Uczniowie i nauczyciele współzawodniczyli w trzech konkurencjach: pistolet, karabin i strzelanie bojowe.
W strzelaniu z pistoletu najlepsza okazała się Agata Karczewska przed Mateuszem Siwkiem i Aleksandrem Heneraliukiem. Najbardziej zacięta walka miała jednak miejsce w konkurencji karabin. Czterech zawodników ukończyło konkurencję z takim samym wynikiem. O pierwszym miejscu Patryka Jońskiego zdecydował dopiero trzeci strzał, który był lepszy od pozostałych zawodników, ale o drugim miejscu Miłosza Hebbela i trzecim Michała Kuca decydowały już dziesiętne części punktów – obaj mieli identyczne trafienia!
Najbardziej wymagającą konkurencją było strzelanie bojowe. Po wyczerpującym torze przeszkód celem było oddanie trzech strzałów do białej tarczy. O wyniku decydował osiągnięty czas wykonania zadania, ale również celne trafienia do tarcz na końcu toru. Pierwsze miejsce w pięknym stylu wywalczył Robert Wiatrzyk, drugie Agata Karczewska, a trzecie Dariusz Stanik.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki i bezpłatne karnety na zajęcia samoobrony w systemie Krav Maga prowadzone przez USKS GROM. Na szczególną uwagę zasługuje Agata Karczewska, która zdobyła aż dwie statuetki!
Na koniec zawodów, spośród wszystkich uczestników została wylosowana nagroda niespodzianka – bezpłatny karnet na obóz szkoleniowy organizowany przez USKS GROM. Szczęściarzem został Aleksandr Heneraliuk.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content