„Niezbędny Balast” na Shanties 2019

26 stycznia 2019 roku szkolny zespół szantowy „Niezbędny Balast” uczestniczył w prestiżowym Przeglądzie Konkursowym Festiwalu SHANTIES 2019. Młodzi muzycy wspierani przez nauczycieli po raz trzeci z rzędu przeszli bardzo wymagające eliminacje i dostali nominację do tego największego wydarzenia szantowego w Polsce. Zespół jak zwykle przygotował autorski program, który tworzony był przez ostatni rok przez Bogdana Balcerzaka i aranżowany przez zespół w internackiej salce muzycznej. Trzeba dodać, iż skład grupy zmienił się, a występ w Krakowie był dla młodzieży dopiero czwartym na scenie muzycznej. Grupa zaprezentowała się bardzo dobrze na tle konkurencji profesjonalnych muzyków.
Przegląd wygrał zgodnie z przewidywaniami Roman Tkaczyk z Mikołajek. Wyróżnienie za piosenkę „Ostatni rejs” otrzymała Marta Kania z Wrocławia oraz Bogdan Balcerzak z „Niezbędnego Balastu” za krzewienie kultury marynistycznej wśród młodzieży.
Wieczorem po koncercie laureata przeglądu Romana Tkaczyka, zespół dał popis żywiołowości i młodzieńczej fantazji. Był to chyba najlepszy koncert jaki „Niezbędny Balast” dał kiedykolwiek. Publiczność lekko znudzona dała się porwać skocznym i żywym aranżacjom utworów. Nie skończyło się na czterdziesto- minutowym występie. Grupa musiała bisować ponieważ publika nie chciała dać zespołowi zejść ze sceny. Na scenie w krakowskim „Starym Porcie” zaprezentowali się uczniowie ZSM:
Aleksandra Sarzała – wokal
Weronika Zybura -wokal
Julia Dziemiańczyk – wokal
Bartek Trusiewicz – gitara
Maksymilian Kucharski – wokal, gitara basowa
Krzysztof Kołakowski – gitara akustyczna
Tomasz Stangryciuk – wokal, konga, cajon
Piotr Sobieraj – akordeon
Oraz nauczyciele:
Dominika Lesner – śpiew
Bogdan Balcerzak – gitara akustyczna, śpiew
Robert Gorgol – flet, konga, śpiew

Internauci, którzy oglądali występ na żywo okrzyknęli zespół „Niezbędny Balast” nadzieją dla SHANTIES. Może to i prawda ?!

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content