Obóz survivalu

W dniach 24 – 25 maja 2018r. nad jeziorem Wicko odbył się obóz survivalu dla uczniów I klasy mechanik okrętowy o specjalności „Klasa wojskowa”. Zajęcia miały na celu między innymi; wypracowanie więzi pracy zespołowej w bardzo trudnych warunkach terenowych, współzawodnictwo między zespołami, odporność na trudy podporządkowania dyscyplinie.

Po dotarciu do miejscowości Łącko grupa została poddana przeglądowi rzeczy. Instruktor – dowódca zaakceptował co można posiadać – bezwzględnie zdeponowano telefony komórkowe. Wydał podstawowy sprzęt; krzesiwo, jedną siekierkę i dwa noże piły, części umundurowania oraz wyprowiantowanie na dobę; dwie małe konserwy (pasztet i mięso), jedną słodką chwilę w proszku, mały batonik, 1,5 l. wody i pół chleba na osobę. Po krótkiej odprawie grupa wyruszyła w teren. Po dotarciu do przystani grupa została zamustrowana na jachcie żaglowym. Następnie w trakcie rejsu nastąpiła przesiadka na łódkę wiosłową i dotarcie ją do brzegu. Na lądzie uczniowie uczyli się jak budować schronienie w lesie i jak należy rozpalić ognisko przy pomocy krzesiwa a także przypomnienie marsz na azymut i określanie swojego miejsca w terenie. Uczestnicy zajęć mieli do pokonania trasę marszu na azymut około kilometra przez trzciny na terenie podmokłym. Program zajęć obejmował też; naukę przeprawy przez cieki wodne różnymi sposobami, budowę miejsc noclegowych, przyrządzania i spożywania posiłków. Obóz zakończył się w m. Łącko wspólną grochówką i grillem.

Szczególne podziękowania należą dla wszystkich uczniów, ponieważ wszyscy ukończyli zajęcia, dla instruktorów dowódcy Tomasza, instruktorów Matiego i Olka, którzy dbali o bezpieczeństwo.

Koordynatorem i uczestnikiem zajęć był Mikołaj Kaczanowicz prowadzący zajęcia z przysposobienia obronnego z tą grupą.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content