Projekt „Compass” – egzamin

Dzisiaj odbył się egzamin pisemny dla ostatniej grupy uczniów aplikujących do udziału  w projekcie ” Compass – przez zagraniczne praktyki do europejskiego rynku pracy” realizowanego z programu Erasmus+.

Zagraniczne staże obejmą uczniów wszystkich profili ZSM. Przyszli nawigatorzy morscy i mechanicy okrętowi będą się szkolić pod okiem pracodawców w Sewilli i Maladze.  Uczniowie o profilu technik hotelarstwa i technik logistyk, odbędą praktykę w Granadzie i Bradze.

⛴⚓️🌴☀️⏳🔧🛎🏨🛥🚢🚛🛫

Ci, którym dopisze szczęście, wyjadą wiosna przyszłego roku. Praktyki poprzedzone będą zajęciami przygotowawczymi z języka branżowego (angielskiego i hiszpańskiego), zajęcia kulturoznawcze oraz spotkania ze szkolnym pedagogiem.

To jeszcze nie koniec.😎 W kolejnym roku szkolnym planujemy kontynuację projektu poszerzając swoja ofertę o Irlandię, która będzie dedykowana stricte profilowi logistycznemu.

W następnym roku, w związku z rozszerzeniem struktur szkoły, przygotowujemy ofertę dla uczniów Branżowej szkoły I stopnia i liceum ogólnokształcącego. do puli partnerów zagranicznych dodajemy Rimini, Sofie, Malagę i Costa del Sol.

Będzie się działo!💪💪💪

Trzymajcie kciuki!🙂😉

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content