Spotkania z profilaktyką

Dnia 27 lutego 2018r. gościliśmy w szkole starszego sierżanta policji pana Stanisława Leniarta, który prelekcją: „Konsekwencje prawne czynów karalnych” w klasach drugich rozpoczął cykl spotkań z profilaktyką. Pan Stanisław Leniart uczestniczył ponadto w spotkaniu z mieszkańcami internatu dnia 28.02.2018r.

Dnia 28.02.2018r. klasa 1H i klasa 1BC brały udział w warsztatach Używki – ryzykowna droga prowadzonych przez panie Karolinę Kaczyńską i Ilonę Witkowską – psychologa i pedagoga z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Darłowie. Warsztaty miały na celu wskazanie przez uczniów alternatywnych, do sięgania po substancje psychoaktywne, sposobów radzenia sobie z problemami i trudnymi sytuacjami życiowymi.

Dnia 1.03.2018r. pan Sławomir Jelonek z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sławnie przestrzegał przed skutkami zdrowotnymi sięgania po substancje psychoaktywne.

W następnym tygodniu spotkanie z pracownikami Straży Granicznej w Darłowie, Policji, Ratownictwa Medycznego, a w kwietniu kolejne warsztaty dla klas pierwszych.

Wszystkim prelegentom bardzo dziękujemy.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content