Spotkanie z absolwentem

8 grudnia 2020r. Zespół Szkół Morskich odwiedził niecodzienny gość …i wcale nie był to Mikołaj. Uczniowie klas licealnych i szkoły branżowej oraz nauczyciele mieli okazję do wirtualnego spaceru po gmachu Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Przewodnikiem był nasz zacny Gość, europoseł Bartosz Arłukowicz, z którym mieliśmy okazję spotkać się na miłej pogawędce.
Spotkanie zorganizowane przez p. Monikę Burzak miało charakter wspomnień z lat szkolnych, bo p. Bartosz jest absolwentem darłowskiego „Żeroma”. Nie obyło się bez opowieści o traumatycznych przeżyciach związanych ze skokiem przez kozła i miganiu się z biegów przez park przy szkole morskiej na zajęciach w-fu, klasowym sprzątaniu Zamku po długoletnim remoncie ( 1988r) aby zarobić na szkolną wycieczkę ( o zamknięciu koleżanki w wieży tez było), o legendzie naszego liceum woźnym p. Kaziu i o wielu innych wesołych sytuacjach. Dowiedzieliśmy się , że największym hobby p. Arłukowicza jest muzyka, która mu towarzyszy całe życie, sam zresztą gra na gitarze, śpiewa i jest fanem teatrów amatorskich. Oczywiście poznaliśmy tez drogę naszego gościa do polityki, od pracy w samorządzie studenckim PAM w Szczecinie po pracę w Komisji Specjalnej ds. Walki z Rakiem w Parlamencie Europejskim IX kadencji. W tej części spotkania Europoseł odpowiadał na pytania uczniów dotyczące działalności Europarlamentu, jego prac i zadań. „Lubię pokonywać bariery a szczególną satysfakcję sprawia mi przezwyciężanie swoich słabości” – te słowa skierował Europoseł do młodzieży aby pokazać jej , że każdy ma
gorsze i lepsze dni, każdy ma swoje traumy i słabości ale warto mieć plany, spełniać marzenia, rozwijać swoje zainteresowania i wygrywać.
W planach mamy kolejne spotkania i zorganizowanie konkursu dla uczniów dotyczącego UE . Nagrodą ma by wycieczka do Parlamentu Europejskiego….ale to już w „ lepszych” powirusowych czasach.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content