Sukces Morsaków

Po dwóch latach pandemii i kilku treningach, siatkarze ZSM Darłowo awansowali do finału wojewódzkiego w piłce siatkowej, wygrywając rejony w Połczynie Zdroju. Sukces niespodziewany, bo przystępowaliśmy do Licealiady mając w składzie 4 siatkarzy nie trenujących od dwóch lat, a skład uzupełniło 3 wysokich uczniów, którzy grają chętniej w koszykówkę.

Finał wojewódzki odbył się w Kołobrzegu. W meczu półfinałowym pokonaliśmy zdecydowanie, bez straty seta, zawsze groźny zespół z Pyrzyc. W drugiej parze półfinałowej grali gospodarze i faworyci tej imprezy – Kołobrzeżanie z zespołem ze Starogardu. Wygrali pewnie 2:0 .

Wszyscy uczniowie Z.S. Kołobrzeg trenują w klubie siatkarskim OPP Kołobrzeg, w tym roku dotarli do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Wydawało się, że zostaniemy zmieceni z parkietu. Tymczasem niewiele brakowało, a nasi siatkarze sprawiliby olbrzymią niespodziankę. Pierwszy set, to bardzo wyrównana rywalizacja i nieznaczna porażka na przewagi 26:28. W drugim secie było podobnie, niestety w końcówkach lepsi byli Kołobrzeżanie.

Srebro, to olbrzymi sukces siatkarzy z “Morskiej”, którzy braki siatkarskie umiejętnie niwelowali ambicją i determinacją w grze. Jestem z nich bardzo dumny. Brawa dla tych młodych zawodników.