Święto Szkoły, Ślubowanie Pierwszych Klas

30 września na rynku im Tadeusza Kościuszki w Darłowie uczniowie klas 1 złożyli uroczyste ślubowanie, a tym samym stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, uczniom towarzyszyli rodzice, nauczyciele ich starsi koledzy i zaproszeni goście.
Uroczystości rozpoczęły się już o 8:30 przemarszem całej szkoły ulicami Darłowa, o godzinie 9:00 odbyła się msza święta w intencji uczniów i nauczycieli szkoły. Po przepięknej mszy, kompania honorowa wprowadziła uczniów na rynek. W promieniach jesiennego słońca uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Dyrektor szkoły Magdalena Miszke zgodnie z tradycją obowiązującą od wielu lat pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Uroczystość uświetnił brawurowy występ kompanii honorowej.
Nie zabrakło łez wzruszenia, uśmiechów, uczniowie niejednokrotnie byli nagradzani brawami.
W roku szkolnym 2017/18 161 uczniów rozpoczęło naukę w Zespole Szkół Morskich w Darłowie w zawodach technik mechanik okrętowy, technik nawigator morski, technik hotelarstwa i technik logistyk.
Pragniemy podziękować wszystkim towarzyszącym nam w tej wyjątkowej chwili. Dziękujemy nauczycielom, pracownikom szkoły, a przede wszystkim uczniom, za włożoną pracę i godne reprezentowanie szkoły.

Galeria dzięki uprzejmości serwisu gk24 (link do artykułu). Autorem zdjęć jest Radosław Koleśnik.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content