Szanta Claus

1 grudnia 2017 r. Zespół Niezbędny Balast pojechał tym razem podbijać Poznań. Mieliśmy nadzieje wygrać konkurs Szanta Claus i dostać nominację na SHANTIES 2018 do Krakowa. Jeszcze nigdy nie startowaliśmy w tak silnej stawce zespołów i wokalistów. Kolejne zespoły i wokaliści wchodzący na scenę Szkoły Muzycznej, w której odbywał się konkurs był coraz lepszy.

Przed prezentacją (występowaliśmy jako pierwsi) ujrzeliśmy starych znajomych z Wrocławia, zespół „Jan i Klan”. Już wtedy wiedzieliśmy, że będzie ciężko, bo przecież wrocławianie to laureaci Shanties z zeszłej edycji. Nie przejęliśmy się tym jednak zbytnio i zrobiliśmy swoje, czyli zaśpiewaliśmy i zagraliśmy w swoim stylu.

Werdykt jurorów mile nas zaskoczył, bo owszem „Jan i Klan” wygrał cały festiwal, ale my uplasowaliśmy się na drugim miejscu. Ponieważ zespół z nad Odry wygrał już trzecią imprezę nominującą my zgarnęliśmy nominacje i po raz drugi z rzędu wystąpimy w przeglądzie Konkursowym SHANTIES. Dostaliśmy jako nagrodę wspaniały dzwon, który będzie otwierał każdą naszą próbę, ponieważ zawisł już w naszej nowej salce muzycznej w internacie ZSM. Teraz czeka nas wiele pracy, musimy napisać i opracować kompletnie nowe utwory.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam dopingowali.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content