Targi Pracy „Dni Kariery” w Poznaniu

Uczniowie klas hotelarskich pod opieką Emilii Kameckiej i Justyny Tepurskiej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Poznania.

Celem wycieczki był udział w Dniach Kariery.  Dni  Kariery to jedne
z największych targów pracy, praktyk i staży dla studentów i absolwentów, organizowane przez AIESEC Polska.

Nasi uczniowie mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami różnych firm, którzy poszukują pracowników. Poznali oczekiwania pracodawców, a co najważniejsze mieli okazję przekonać się, że na rynku pracy istnieje wiele możliwości rozwoju, dokształcania się, a także mnóstwo ciekawych ofert pracy dla młodych ludzi. Rozmowa z doradcami zawodowymi, udział w szkoleniu dotyczącym zasad pisania CV to jedne z wielu atrakcji Dni Kariery.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie i zapoznanie się z ofertą Wyższej Szkoły Gastronomii i Hotelarstwa. W szkole tej przyjęto nas bardzo serdecznie, zorganizowano dla nas pokaz barmański i wiele innych atrakcji.

Ponadto część uczestników wycieczki odwiedziła  kontrowersyjną wystawę BODY WORLDS. Ekspozycja BODY WORLDS to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 45 milionów odwiedzających w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. BODY WORLDS – VITAL celebruje potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez estetyczną prezentację jego nieskazitelnej formy i złożonych funkcji. Wystawa prezentująca autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, prezentuje ludzki organizm w zdrowiu i w chorobie. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr Gunthera von Hagens. Odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Wspaniała okazja aby zobaczyć wnętrze ludzkiego ciała. Wystawa jak żadna inna, zmienia postrzeganie samych siebie. Zwiedzający mają wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii oraz mogą dowiedzieć się, jak skomplikowany, piękny, ale też kruchy jest nasz organizm. Wystawa ta zrobiła na nas wszystkich ogromne wrażenie.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content