ZDROWO I NA SPORTOWO

Wraz z początkiem roku szkolnego w Zespole Szkół Morskich rozpoczęto realizację działań projektu „Zdrowo i na sportowo” w ramach Programu „Działaj Lokalnie X”.
Przedstawiciele słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie Darłowskiej Trójki oraz młodzież i nauczyciele ZSM  brali udział w działaniu rozpoczynającym projekt pt. „Fit jest Git”. Pod okiem profesjonalnych instruktorek p.Pani Kamili Łagutko oraz Pani Martyny Gradus przy dobrej muzyce wszyscy  uczestnicy sprawdzali swoja wytrzymałość oraz wydolność fizyczną. Po  wyczerpujących ćwiczeniach na wszystkich czekał zdrowy poczęstunek przygotowany przez uczennice klasy hotelarskiej.
W ramach projektu uczniowie Szkoły Morskiej odwiedzili też  darłowską Trójkę oraz” Przedszkole przy szkole”. W trakcie spotkań z małymi mieszkańcami naszego miasta Morsacy czytali „Bajkę o rybaku i złotej rybce” oraz historię Misia Paddingtona. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili a na koniec otrzymali małe upominki .
„Zdrowo i na sportowo” taki hasło przyświeca działaniom projektu. Dlatego też przedstawiciele różnych grup wiekowych uczestniczą w zajęciach sportowych.
Pod okiem  i instruktarzem trenera pana Andrzeja Glinki trzecioklasiści z „Trójki” wraz z uczniami ZSM i przedstawicielkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w międzypokoleniowych warsztatach samoobrony. Celem zajęć było wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności skutecznego radzenia sobie w przypadku próby porwania, napaści czy kradzieży.
Zabawowa forma zajęć była przyjazna i bliska wszystkim uczestnikom warsztatów,  bez względu na kondycję i wiek. Spryt, szybkość reakcji i głośny krzyk był doskonałą bronią w przypadku konieczności wezwania pomocy lub ucieczki.
Po zakończeniu zajęć odbyła się sesja zdjęciowa a najmłodsi uczestnicy zostali obdarowani  upominkami.
Na odbiorców czekają kolejne   zajęcia sportowe- „Starość i młodość od zawsze idzie w parze” oraz  interaktywne warsztaty pn. „Żywieniowa integracja – zdrowo i pozytywnie”
Zapraszamy serdecznie.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content