Klasa Żeglarska od września w Liceum w Darłowie

Od września 2020 roku Liceum im Stefana Żeromskiego i Branżowa Szkoła I Stopnia wejdzie w skład Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Od pierwszego września planowane jest także utworzenie klasy żeglarskiej przy liceum. W związku z tym 10 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli Zespołu Szkół Morskich, Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego z przedstawicielami Jacht Klubu Królewskie Miasto Darłowo, Morskiego Ośrodka Szkoleniowego w Kołobrzegu. W trakcie spotkania omówiono założenia programowe i plan współpracy związany z realizacją przedsięwzięcia.
Planowana klasa ma ruszyć z dniem 1 września, będzie to klasa mundurowa. Uczniowie będą realizowali zajęcia w ramach wychowania morskiego. Po pierwszej klasie uczniowie uzyskają patent żeglarski. W trakcie trwania nauki organizowane będą rejsy krajowe i rejsy zagraniczne. Chcemy aby uczniowie po zakończeniu nauki mieli wypływane ponad 200 godzin, co da im możliwość uzyskania stopnia Jachtowego Sternika Morskiego.
Darłowo związane jest z morzem, mamy nadzieję, że utworzenie klasy żeglarskiej przyczyni się do propagowania żeglarstwa nie tylko jako sportu uprawianego dla przyjemności, ale także drogi zawodowej, która otwiera się przed przyszłymi adeptami sztuki żeglarskiej.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content