„KULTURA – to co nas łączy”

W minioną sobotę w internacie nasi uczniowie wzięli udział w pierwszych zajęciach w ramach projektu „KULTURA – to co nas łączy”.
Wspólne przygotowanie potraw z różnych stron świata było lekcją tego, jak smakuje różnorodność, przenikanie kultur i smaków, a to wszystko w oparciu o kulinarne tradycje różnych narodów. Młodzież przygotowała ukraińskie „syrniki”, białoruskie draniki z maczanką, gruzińskie chaczapuri, arabską szakszukę, angielską fasolkę, tradycyjne polskie kolorowe kanapki oraz spróbowali francuskich croissantów.
Dodamy, że celem projektu jest integracja młodzieży oraz tworzenie właściwej atmosfery sprzyjającej budowaniu relacji i rozwijaniu poczucia bezpieczeństwa oraz pokazanie różnorodności społecznej jako wartości dodanej i źródła, z którego możemy wspólnie czerpać inspiracje. W kolejnych etapach realizacji projektu jego autorzy, wychowawcy: Małgorzata Greloch, Justyna Tepurska, Kateryna Turanska, Robert Gorgol, zaplanowali działania muzyczne 🎼, literackie 📕warsztaty ceramiczne 🏺seans filmowy 🎬wycieczki plenerowe 🚶‍♀️ Będzie się działo!!! Zapraszamy do udziału.
Organizatorzy dziękują Pani Justynie Wierszel – Kosackiej za wsparcie przy organizacji warsztatów kulinarnych.
International Organization for MigrationInternat ZSM Darłowo.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content