Morska grała na WOŚP

Za nami kolejny 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w działania związane ze zbiórką. Choć ten rok był dla nas wyjątkowy,  mieliśmy zaszczyt na zaproszenie Jurka Owsiaka brać udział w warszawskim finale WOŚP 
Na ulicach Darłowa kwestowało 25 uczniów naszej szkoły, zebrano ponad 10 000 złotych. Także zespół szkolny „Niezbędny Balast”, włączył się aktywnie występując na koncertach w Dąbkach i Darłowie. Specjalnie na tę okazję zespół przygotował „Hymn Orkiestry”.
Kompania Honorowa już 11 stycznia wyruszyła do Warszawy. W studiu Orkiestry na Placu Teatralnym już od godziny 13 odbywały się próby do finału. Nasza Kompania doskonale zaprezentowała się podczas otwarcia Finału, uczniowie utworzyli Serce będące symbolem Orkiestry. Nie mogło nas zabraknąć na Światełku do Nieba”.  Warszawa gorąco przyjęła naszą młodzież. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wspierać Jurka Owsiaka. Mamy nadzieję, że Orkiestra będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej ….
Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim uczniom kwestującym na ulicach Darłowa, dziękujemy zespołowi „Niezbędny Balast”, który od dawna jest naszą wspaniałą wizytówką. Ogromne podziękowania dla Kompanii Honorowej byliście wspaniali. Dziękujemy nauczycielom jak co roku zaangażowali się Agnieszka Lupke, Justyna Wierszel-Kosacka, Marzanna Starzyńska i Emila Nowakowska, Arkadiusz Płóciennik. Zespół prowadzili Bogdan Balcerzak i Robert Gorgol. Za przygotowanie kompanii odpowiedzialny był niezastąpiony Jerzy Świątek, młodzieży towarzyszyła Pani Agnieszka Schlegel Chmielnicka.
fot. Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, materiały szkolne

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content