Nasi najlepsi

Siatkarze ZSM Darłowo dzięki zwycięstwu w powiatowych zawodach Licealiady (w pokonanym polu zostawili zespoły darłowskiego LO I sławieńskiego ZSA), awansowali do rozgrywek rejonowych w Świdwinie.
Losowanie grup nie było zbyt szczęśliwe, bo obok Zespołu Szkół z Białogardu do naszej grupy trafił koszaliński „Bronek” z którym od lat bijemy się o pierwszeństwo w rejonie.
Pierwszy mecz rozegraliśmy właśnie z koszalinianami, którzy łatwo ograli wcześniej zespół z Białogardu. Na zimnej sali, po króciutkiej rozgrzewce nie najlepiej rozpoczęliśmy spotkanie. Wydawało się, że pierwszy set padnie łupem zespołu z Koszalina, który prowadził już 23:20. Na szczęście „Morsacy” przebudzili się  i po dramatycznej końcówce wygrali partię 28:26. 
Drugi set to popis gry naszych zawodników, którzy dominowali w każdym elemencie rzemiosła siatkarskiego. Od początku wypracowali kilkupunktową przewagę, którą systematycznie powiększali. Set zakończył się naszym zdecydowanym zwycięstwem 25:12 i tym samym wygraliśmy całe spotkanie. 
Drugi mecz z zespołem z Białogardu, to mecz z gatunku „łatwo i przyjemnie” – wygraliśmy 2:0, a poszczególne partie wygrywaliśmy do 12 i 9. 
W finale spotkaliśmy się ze zwycięzcą grupy drugiej, czyli z siatkarzami ze Szczecinka. Po pierwszym secie, który  darłowscy siatkarze wygrali zdecydowanie, oddając rywalom zaledwie 14 punktów, wydawało się, że drugi będzie zwykłą formalnością. Do stanu 17:14 dla naszych zawodników wszystko szło planowo. Jednak 5 kolejnych zepsutych zagrywek i niezrozumiałe proste błędy spowodowały, że niespodziewanie przegraliśmy seta 24:26.
Do decydującej partii  nasi siatkarze wyszli w pełni skoncentrowani. Od samego początku tie-breaka wypracowali kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca spotkania. Pierwsze miejsce w turnieju dało nam awans do finałów wojewódzkich.
To kolejny sukces siatkarzy ZSM Darłowo, którzy w ciągu ostatnich 5 lat, czterokrotnie docierali do finałów wojewódzkich. Mamy nadzieję, że w tegorocznych finałach zdobędziemy medal, a jest to zadanie realne. 
W zwycięskim zespole zagrali: Krystian Kuś, Szymon Piestrak, Tadziu Szreiber, Krzysztof Piłat, Hubert Wiernicki, Adam Fryc, Gabriel Podlasiewski, Maciej Zbrojewski, Łukasz Krakowiak. Na zawody rejonowe nie pojechał Aleksander Grosiak, który wcześniej pomógł w rozgrywkach powiatowych – a teraz miał praktyki morskie na Franku. Z pewnością na finałach wzmocni nasz zespół.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content