Uczniowie na praktykach w Portugalii.

Zespół Szkół Morskich w Darłowie realizuje projekt „Poland on the move” Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego. Program Operacyjny „Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014-2020” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach projektu uczniowie klas hotelarskich i logistycznych biorą udział w praktykach zawodowych w portugalskiej Bradze. 22 maja wyjechała pierwsza w tym roku 15 osobowa grupa uczniów. Swoje umiejętności zawodowe i językowe będą doskonalić w hotelach i firmach transportowych. Dla uczestników przygotowano bardzo bogaty program kulturalny. W trakcie pobytu będą mieli możliwość poznania historii, tradycji i kultury Portugalii zwiedzą między innymi Lizbonę i Porto. Dla uczniów udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Druga grupa wyjeżdża już w czerwcu. Kolejna tura przygotowywana jest na przyszły rok kalendarzowy.
Podstawowym celem projektu jest zdobywanie umiejętności praktycznych, wiedzy i umiejętności zawodowych oraz doskonalenie językowe. Na ten cel pozyskano 108,648,00 EURO.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content