UCZNIOWIE ZSM W REJSIE DOOKOŁA ŚWIATA

Nasi uczniowie wezmą udział w Rejsie Niepodległości. 20 stycznia w Warszawie odbył się drugi etap konkursu „Rejs Niepodległości” ,w którym udział wzięli Oliwia Macka, Kinga Defińska i Hubert Korochoda z klasy 3c. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy. Cała trójka znalazła się w gronie szczęśliwców, którzy mogą wyruszyć w ten wyjątkowy rejs na pokładzie Daru Młodzieży.
Symbolicznie wydarzenie zostanie zainaugurowane 3 maja 2018 roku w Krakowie – dawnej stolicy Polski i zarazem w mieście-gospodarzu ostatnich Światowych Dni Młodzieży. „Dar Młodzieży” wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia – symbolem ŚDM Kraków 2016, na pokładzie. Rejs przyjmie formę morskiej sztafety ze zniczem olimpijskim: poniesiemy polską flagę oraz Iskrę Bożego Miłosierdzia – zarówno w sensie dosłownym, jak i duchowym, metaforycznym – dookoła świata, zawijając do portów na różnych kontynentach, gdzie odbędzie się szereg imprez i spotkań upowszechniających wiedzę o naszym kraju.
W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. Załoga żaglowca weźmie udział w Wydarzeniach Centralnych ŚDM. W ten sposób Polska ponownie stanie się jednym z bohaterów niezwykłego duchowego i kulturowego wydarzenia, nie tylko w świecie chrześcijańskim. W marcu 2019 roku „Dar Młodzieży” powróci do Polski.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content