Wycieczka do Krakowa

W dniach 22-26.10 klasy 5lp i 2ah brały udział w wycieczce do stolicy Małopolski – Krakowa ( wyjazd współfinansowany w ramach programu Poznaj Polskę). ????????
Program zwiedzania był bardzo napięty. Na pierwszy ogień poszedł Kopiec Kościuszki oraz muzeum Kościuszkowskie. Wawel oczarował nas dzwonem Zygmunta, Kryptami Królewskimi oraz oczywiście Smokiem. ????
Wieczorem był czas na spacer zabytkowym rynkiem i zakupy w Sukiennicach. Wtorek zaczęliśmy wcześnie rano od zwiedzania ogrodów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jesienna aura sprzyjała spacerom, a przewodnicy ciekawie przedstawiali okoliczności natury. Jednak nasze serca zdobyła Palmiarnia. ????
Następnie przyszedł czas na Muzeum Narodowe, a konkretnie Galeria Sztuki Polskiej XX i XXI wieku. ????️
Tu głównie zachwyciły nas prace Wyspiańskiego oraz Malczewskiego. Muzeum Armii Krajowej to przede wszystkim żywa lekcja historii i patriotyzmu. ????️
Sztandary, bronie i odznaczenia robiły duże wrażenie. Tak intensywny dzień podsumowaliśmy w Krakow Arcade Museum – Interaktywne Muzeum Gier Wideo gdzie cofnęliśmy się do czasów dzieciństwa oraz Hala Centralna Bowling & Food i pyszna pizza oraz relaks przy bilardzie i kręglach ????
Przed wyjazdem do domu udało nam się jeszcze zwiedzić Muzeum i Kopalnię Soli w Wieliczce. Zejście chyba tysiącem schodów, kilometry korytarzy, podwodne jeziorka, solne monumenty i przepiękna kaplica św. Kingi wzbudzały ogromne wrażenie ????
Wyjazd uważamy za bardzo udany i pouczający. Opiekunami grupy były Marta Szejna, Sara Kuśnierska oraz Justyna Wierszel-Kosacka. Współorganizatorem była Izabela Bednarczyk.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content