Zapraszamy na sztukę „Fotel”

6 listopad o godz. 18.30 w darłowskim Kinie Bajka
wystawiona ponownie zostanie sztuka teatralna w reżyserii Alicji Balcerzak zatytułowana „FOTEL”. Uczestnikami są przedstawiciele sektorów edukacji i kultury wraz ze współpracującą z nimi młodzieżą  ZSM w Darłowie. W ramach projektu (EKDUS – Edukacja Kulturowa dla Umiejętności Społecznych) wspólnie stworzyli inicjatywę noszącą nazwę „Piszemy i gramy spektakl o sobie”. Przedsięwzięcie było wynikiem udziału w programie wspierającym inicjatywy skierowane do młodych ludzi, rozwijającym ich kreatywność, zainteresowania i umiejętności. Dzięki temu powstał zamysł na stworzenie eksperymentu teatralnego.
Tytułowy FOTEL ukazuje ludzkie zachowania, przeżycia, myśli i wyrażony niepokój wobec problemów społecznych w otaczającej nas rzeczywistości. Wystawiana sztuka nie jest jedynie przedstawieniem typowych zachowań widzów teatralnych będących w teatrze. Dzięki podjętej nietradycyjnej konwencji teatralnej – FOTEL przybiera postać wielowymiarowych działań w minimalistycznej przestrzeni.
Program EKDUS to sieciowy projekt Zachodniopomorskiego Forum Kultury realizowany w ramach ogólnopolskiego trzyletniego programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura”. Partnerem projektu jest Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda.
Czas trwania: 50 minut
sztuka bez antraktu
Wstęp wolny
Reżyseria: Alicja Balcerzak
Asystent reżysera oraz projekt graficzny plakatu: Adrianna Stankiewicz
Tekst: zespół
Lektor: Krzysztof Lewiński
Inspicjent: Jakub Mudlaff
Występują:
Tomasz Cieślik
Grzegorz Duszyński
Weronika Dzieciątka
Julia Dziemiańczyk
Alicja Frejnagiel
Konrad Grela
Agata Marynka
Bartosz Czerwonka
Natalia Olak
Mariola Rachwalska
Weronika Szlawska
Kamila Wojciechowska
Błażej Zaranowski
Po zakończonym spektaklu odbędzie się rozmowa twórców z widzami. Zachęcamy również do głosowania na najlepszego aktorka lub aktorkę spektaklu. Osobie tej zostanie przyznana nagroda publiczności.

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content