Zawody w Armwrestlingu

Do walki o tytuł Mistrza i Mistrzyni Szkoły w Armwrestlingu stanęli wyłonieni w drodze wcześniejszych eliminacji przedstawiciele wszystkich klas Zespołu Szkół Morskich.
Wśród dziewcząt zwyciężyła uczennica klasy IID – Magdalena Kapiszka. Wśród chłopców, zwycięstwo odniósł uczeń klasy IIIA – Krystian Kuś.
W tym roku po raz pierwszy rozgrywkom towarzyszyły Mini zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Gościem specjalnym był członek USKS GROM oraz wychowanek Szkoły Morskiej w Darłowie w latach 1988-1994, Mistrz Europy Federacji GPC w wyciskaniu sztangi leżąc – Zbigniew Strzelecki.
Zbyszek aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata w wyciskaniu sztangi leżąc i podczas pokazu dla uczniów zakończył pokaz przy wyniku 201kg, a więc o 1kg wyższym od wyniku, który zapewnił mu w czerwcu 2017r. tytuł mistrzowski! Warto dodać, że był to wynik znacznie poniżej jego aktualnych możliwości…
Mini zawody w wyciskaniu sztangi zgromadziły wielu uczestników, z których każdy mógł spróbować swoich sił na profesjonalnej ławeczce do wyciskania. Najwyższe wyniki osiągnęli Magda Kapiszka z klasy IID – 46kg oraz ex aequo 116kg Krystian Kuś z klasy IIIA i Jakub Piwowarczyk z klasy IIIA, co tylko potwierdza wysoka formę i znakomite przygotowanie do zawodów przez mistrzów szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

Comments are closed.

© 2017 Zespół Szkół Morskich

Skip to content